BIOGRAPHY

8. července 2018 v 16:53 | Posted by: Ashley | © markle-meghan

Narozena: 4. srpna 1981 (36 let) v Los Angeles, Kalifornie, USA
♦ Rodné jméno: Rachel Meghan Markle
♦ Tituly: Její královská výsost vévodkyně ze Sussexu, hraběnka z Dumbartonu, baronka z Kilkeelu
♦ Přezdívky: Meg, MM, M&M a Flower

Mládí a vzdělání

Meghan Markle se narodila ve West Park Hospital v Los Angeles. Její matka je Afroameričanka a otec je holandského původu. Její rodiče se rozvedli když jí bylo šest let. Z otcovy strany má dva starší nevlastní sourozence.

Meghan vyrůstala v Hollywoodu a od pěti let navštěvovala řadu soukromých škol, počínaje Hollywood Little Red Schoolhouse. Ve dvanácti začala studovat na Immaculate Heart High School, římskokatolické dívčí škole v Los Angeles. V roce 2003 dokončila Northwestern University, kde studovala divadelní umění a mezinárodní vztahy, z toho jeden semestr strávila v Madridu. Krátce poté odjela na stáž na americkou ambasádu v Buenos Aires.

Herecká kariéra

Aby se uživila, pracovala Meghan na začátku své kariéry jako kaligrafka na volné noze. V roce 2002 získala malou roli v epizodě televizního seriálu General Hospital. Roku 2009 si zahrála ve dvou epizodách seriálu Fringe, televizní stanice Fox.

V roce 2010 se objevila ve dvou filmech, Get Him to the Greek a Nezapomeň na mě a od roku 2011 jsme ji mohli vidět v seriálu Suits (Kravaťáci), kde do závěru sedmé série v roce 2017 ztvárňovala jednu z hlavních rolí, Rachel Zane.

Roku 2011 si zahrála ve filmu Šéfové na zabití a o rok později se podílela na natáčení krátkého filmu The Candidate, ve kterém si zahrála roli sekretářky. Také účinkovala v několika epizodách Century City, 90210: Nová generace, Cuts, Knight Rider - Legenda se vrací, The Apostles, The League, Castle na zabití, Kriminálka New York a v mnoha dalších.

Ostatní aktivity

Je zakladatelkou a šéfredaktorkou stránky The Tig, zabývající se životním stylem. V dubnu 2017 se však rozhodla, že s touto webovou stránkou skončí. V září 2016 vydala spolu s kanadskou oděvní společností Reitmans řadu cenově dostupných dámských pracovních oděvů i každodenního oblečení.

V roce 2016 se také stala velvyslankyní společnosti World Vision Canada, pro níž cestovala do Rwandy kvůli projektu Clean Water Campaign. Je také zastánkyní United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women.

V roce 2014 se stala poradkyní pro mezinárodní charitu One Young World, pro niž promluvila na výročním summitu v Dublinu. Roku 2016 navštívila i summit v Ottawě.

Předchozí vztahy

V roce 2004 začala chodit s hercem a producentem Trevorem Engelsonem za kterého se 20. září 2011 v Ocho Rios na Jamajce provdala. V květnu 2013 se ale rozešli, po třech měsících následoval rozvod. Předtím, než se seznámila s princem Harrym, byla ve vztahu s šéfkuchařem Corym Vitiello.

Manželství s princem Harrym

Meghanino zasnoubení s princem Harrym bylo oznámeno 27. listopadu 2017. Do té doby se několikrát setkala s královnou Alžbětou II., Harryho babičkou.

Meghanin zásnubní prsten se skládá z velkého diamantu z Botswany a dvou menších diamantů, které patřily Harryho matce Dianě, princezně z Walesu. Po zásnubách Meghan oznámila že odchází ze showbyznysu a započala roky trvající proces, aby se stala britským občanem.

Během příprav na svatbu, Justin Welby, Arcibiskup z Canterbury, pokřtil Meghan a přijal ji tak 6. března 2018 do anglikánské církve. Soukromý obřad se uskutečnil v královské kapli v Paláci sv. Jamese. Svatební obřad se konal 19. května 2018 v Kapli sv. Jiří na hradě Windsor. Meghan a Harry nyní žijí v Nottingham Cottage v Londýně, v areálu Kensingtonského paláce.
 


Aktuální články

Reklama